Державна санітарно-епідеміологічна служба у Носівському р...
Понеділок, 24.09.2018, 14:34
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Санепідситуація в районі за 8 міс 2018 року

Носівське районне лабораторне відділення надає інформацію про санепідситуацію в районі та моніторингові лабораторні дослідження .

І. Аналіз захворюваності за 8 міс 2018 року по Носівському району

За вісім місяців 2018 року в районі за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 3907 осіб, що на 17,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Ріст захворюваності відбувся за рахунок усіх нозологій в т.ч. й кількості захворілих на грип та ГРВІ.

Без урахування хворих на грип, ГРВІ від інфекційних хвороб постраждало 191 особи, що на 67,06% більше аналогічного періоду 2017 року. Зареєстровано гострі кишкові інфекції – 34 вип., інфекції з повітряно-краплинним механізмом передачі – 107 вип., туберкульоз органів дихання – 14 вип., шкіряно-венеричні хвороби – 27 вип. За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом, паратифами, дизентерією, дифтерією, правцем, краснухою, туляремією, лептоспірозом, гідрофобією та ін.

На кишкові інфекції захворіло 34 особи, що на 17,2% більше показника відповідного періоду 2017 року. Протягом 8 місяців 2018 року зареєстровано 6 випадків сальмонельозу у 4-х дітей та 2-х дорослих, 28 випадків ГКІ з встановленим та не встановленим збудником. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв в домашніх умовах, термінів зберігання харчових продуктів.

Інфекції що передаються повітряно-краплинним механізмом: захворіло на кір 63 особи в т.ч. 29 дітей до 17 років, на вітряну віспу 41 особа в т.ч. 34 дітей до 17 років, на скарлатину – 3 дитини.

Паразитарна захворюваність за вісім місяців 2018 року становить 132,9 на 100 тисяч населення, що на 17,4% менше аналогічного періоду 2017 року.

Протягом восьми місяців 2018 року зареєстровано 14 випадків захворювання туберкульозом органів дихання серед дорослих. Двоє хворих виявлені під час розтину, тобто діагноз туберкульозу легень встановлено після смерті. В інтенсивних показниках захворюваність становить 48,9 випадків на 100 тисяч населення, що на 3 випадки більше аналогічного періоду 2017 року

Порівняно з минулим роком, за 8 місяців 2018 року на 25% зросла кількість звернень постраждалих від покусів тваринами. Звернулось за антирабічним лікуванням 70 особи, призначено лікування – 27 постраждалим (38,6% від кількості звернень). Карантинні обмеження по сказу Держпродспоживслужбою району застосовувались в наступних населених пунктах: с.Макіївка, де 26 грудня 2017 року виявлено хворого на сказ кота, м.Носівка – 02 березня 2018 року виявлено хворого на сказ кота, с.Пустотино – 03 березня 2018 року виявлено сказ у бродячої собаки, с.Плоске – 26 березня 2018 року виявлено хворого на сказ кота, м.Носівка – 30 березня 2018 року виявлено хворого на сказ кота, 20 липня 2018 року виявлено сказ у домашньої собаки. Одинадцять власників даних тварин, що постраждали від покусів, пройшли антирабічне лікування в Носівській ЦРЛ.

В районі зростає кількість хворих на кір. Протягом квітня-серпня за медичною допомогою до лікувальних закладів звернулося 63 хворих кором, в т.ч. 29 дітей віком від 8 міс. до 17 років та 34 дорослих віком від 19 до 43 років. Лабораторно підтверджено перших 5 випадків, інші – епідеміологічно пов’язані між собою. Двадцять трьох дорослих було госпіталізовано, так як захворювання протікало з ускладненнями у вигляді гострого трахеобронхіту.

Протягом восьми місяців 2018 року масові харчові отруєння в районі не реєструвались.

Санепідситуацію в районі можна характеризувати як нестійку, є сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб.

ІІ. Моніторингові дослідження.

У серпні 2018 року моніторингові дослідження об’єктів навколишнього середовища в Носівському районі проводились відповідно до затвердженого головою Чернігівської обласної державної адміністрації Плану на 2018 рік.

1. Моніторингові дослідження питної води централізованого водопостачання .

- водопровід КП «Носівка-Комунальник» м. Носівка – були проведені лабораторні дослідження питної води з водопровідної мережі – м. Носівка, вул. Артема, 2-А.

За результатами лабораторних досліджень відхилень від вимог ДСанПіНу 2.2.4.171-10 не виявлено.

2. Моніторингові дослідження питної води децентралізованого господарсько-питного водопостачання.

Проводилась відповідна робота по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії. Організовано лабораторне дослідження питної води, яка використовується вагітними жінками. У серпні 2018 року було проведено 13 досліджень води питної децентралізованого водопостачання на вміст нітратів. За результатами лабораторних досліджень виявлено 4 відхилення від вимог ДСанПіН 2.2.4.171-10. Спеціалістами Носівського РЛВ були надані відповідні рекомендації.

Проведені дослідження питної води 2 громадських колодязів Рівчак-Степанівської сільської ради. У шахтному колодязі за адресою с. Рівчак-Степанівка, вул. Перемоги,3 питна вода не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 по мікробіологічним (по вмісту загальних коліформ) та санітарно-хімічним (по вмісту нітратів) показникам.

3. Моніторингові відвідування (візити) навчально-виховних закладів району перед початком нового 2018-2019 н.р.

У серпні були проведені лабораторні дослідження питної води по хімічним та мікробіологічним показникам у всіх навчально-виховних закладах району .

Всього проведено лабораторних досліджень питної води - 56, відхилень – 13, із них по мікробіологічним показникам - 28, відхилень - 2 по санітарно-хімічним показникам - 28, відхилень - 11.

У наступних закладах:Плосківський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-3 ст., Рівчак-Степанівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-3 ст., Макіївський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-3 ст., Пустотинський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-2 ст., Володьководівицька ЗОШ 1-3 ст., Степовохутірська ЗОШ 1-3 ст. Козарська ЗОШ 1-3 ст., Іржавецький НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-2 ст., Сулацька ЗОШ 1-2 ст. Степовохутірський ДНЗ, Володьководівицький ДНЗ - питна вода із локальних водопроводів не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по органолептичним показникам – запаху, присмаку, каламутності, забарвленості.

У наступних закладах: ПТУ 33 с. Мрин - питна вода із локального водопроводу не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по вмісту загальних коліформ в 100 см куб.; Рівчак-Степанівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» 1-3 ст. - питна вода із локального водопроводу не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 по вмісту загальних коліформ в 100 см куб.

У відповідності до п.10 розділу ІІ «Регламенту взаємодії територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та державних установ Міністерства охорони здоров’я України» протоколи та результати лабораторного дослідження питної води по закладах, де реєструвалися відхилення, були направлені до Носівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області.

4. Моніторингові виміри гамма-фону

Проводились моніторингові виміри гамма-фону м. Носівка, вул. Шевченка, 1 – проведено 42 заміри, перевищень від нормативних показників не виявлено.

                                                                                                     Завідуюча Носівським районним лабораторним відділенням    Л.М. Гордіна

_________________________________________________________________________________________________________________________________

ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

Про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад - у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щеплення за Календарем

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

____________________________________

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України (станом на 04 вересня 2018р)

З початку року на кір в УКРАЇНІ захворіли 30 363 людини – 12 440 дорослих і 17 923 дитини.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 5 913 людей: 1 862 дорослих і 4 051 дитина), Закарпатській (всього 3 037 людей: 573 дорослих і 2 464 дитини), Івано-Франківській (всього 2 785 людей: 793 дорослих і 1 992 дитини), Одеській (всього 2 382 людини: 1 201 дорослий і 1 181 дитина), місті Києві (всього 2 122 людини: 1 335 дорослих і 787 дітей) та Тернопільській (всього 1 628 людей: 634 дорослих і 994 дитини) областях.

Всього з початку року від ускладнень кору померло тринадцять людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих.

Нагадаємо, що кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.

Епідситуацію з кору по Носівському району дивіться у розділі - надзвичайні ситуації.

_______________________________________________________________

Інфекції, що можуть передаватися через покуси кліщів

Іксодові кліщові бореліози ( одна із форм зветься хворобою Лайма) та вірусний кліщовий енцефаліт.

Ці інфекції актуальні для країн Північної Америки, Азії, Європи. В Україні вони поширені там, де живе їх основний переносник – лісовий кліщ – Ixodes ricinus. В нашому районі він теж широко поширений.

Життєва схема борелій та вірусу кліщового енцефаліту тісно пов”язана з життєвою схемою іксодових кліщів. Кліщі не просто механічні переносники інфекції, а в їх тілі збудник перебуває тривалий час і навіть проходить трансоваріальні та трансфазові шляхи передачі. ( Трансоваріально - від інфікованої самки кліща через запліднене яйце наступному поколінню кліщів. Трансфазово – по ходу метаморфозу: від яйця до личинки, а потім до німфи та імаго. Так збудник може передаватися наступним поколінням кліщів 4 роки ). Таким чином кліщі виконують також роль резервуару збудників. У життєвому циклі кліщів виражено два піки активності – в квітні-травні і серпні-вересні. А в зв”язку з аномально теплою зимою 2006-2007рр іксодові кліщі зберігали активність на всій території України до початку грудня.

Прокормлювачами кліщів в природі виступає багато видів тварин ( близько 130 видів савців та 100 видів птахів ), а провідна роль належить гризунам. Ці тварини є природним джерелом і резервуаром збудника.

В якості джерела живлення (також інфікування) людина для кліща не є значимою, а скоріше випадковою жертвою. Найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини в лісі, коли вона рухається, торкаючись гілок дерев, розсуваючи чагарники і травостій, або сідає на траву. Кліщі переслідують прокормлювача 3-4 метри. Кліщі присмоктуються не тільки в умовах відкритої природи: залишившись на одязі, на речах, винесених з лісу, вони можуть перейти на людину і через декілька днів.Крім того вони можуть бути занесені до житла з букетом квітів, свіжим сіном, дровами, на тваринах ( собаки та ін.). На тілі людини кліщі найчастіше прикріплюються до шкіри волосяної частини потилиці, шиї, в пахвових ділянках, в області пупка, під лопатками, де одяг менш щільно прилягає до поверхні тіла. Прикріплення та присмоктування кліща, в більшості випадків, лишається непоміченим. Відчуття свербіння виникає лише через 6-12 годин.Кліщ насичується кров”ю впродовж декількох днів ( від 3 до 11 днів). Потім кліщ відпадає сам, а на місці присмоктування утворюється запалення з некротичною кірочкою в центрі, болюче на дотик. Загоєння триває 2-3 тижні, навколо місця покусу видно суцільне або кільцевидне почервоніння.

Прояви хвороби з”являються ж через 3 – 30 діб від моменту укусу кліща. Клініка протікає у вигляді енцефаліту (вірусний кліщовий енцефаліт), а хвороба Лайма має багато проявів – від ураження суглобів до менінгоенцефаліту. При відсутності лікування хв.Лайма переходить в хронічні форми: атрофічний акродерматит, артрит, прогресуючий менінгоенцефаліт, енцефалопатію, кератит.

В Україні спільність переносника (кліща Ixodes ricinus) для бореліозів (ІКБ) та кліщового енцефаліту зумовлює появу випадків змішаної інфекції. Сприйнятливість людей до збудників бореліозної інфекції й вірусного кліщового енцефаліту достатньо висока і не залежить від віку та статі. Але частіше хворіє доросле працездатне населення активного віку та діти.

Логічним є запитання :”Чи кожний покус кліща веде до захворювання?” Ні, не кожний. Проте кожне присмоктування кліща повинно викликати у нас тривогу за своє здоров”я та спонукати звернутися до лікаря на огляд та за призначенням профілактичного лікування.

_____________________________________________________________________________________________________________________________                                                                                             ПРОФІЛАКТИКА  КОРУ

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні та кашлі.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Сприйнятливість до вірусу кору тотальна, захворіти може кожний не щеплений, або не перехворілий.

Вірус кору дуже летючий - з током повітря він може потрапляти в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, дезінфекції не потребує, його досить провітрити, щоб можна було перебувати без ризику зараження.

Хвороба починається гостро зі скарг на сильний головний біль, слабкість. Температура тіла може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний. Слизові оболонки носоглотки гіперемовані, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки очей - кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом - гнійні виділення

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулуб, ще через день - на руки й ноги. Кореовий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період порояву висипу стан хворого різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт.

Специфічна терапія проти кору відсутня.

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції. Діти до 6 місяців, особливо ті, що перебувають на грудному вигодовуванні, отримують антитіла проти кору від матері, якщо вона імунна. Тому ризик захворювання на кір у них незначний.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію - у шість років.

Вакцинацію контактних осіб віком від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір та не отримали щеплень проти кору (не мають документально підтверджених відомостей про щеплення) проводять протягом перших днів після контакту.

Спалахи кору в Україні

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256, та Закарпатській – 637.

5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей.

Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.

Станом на 21 січня 2018 року в Україні на кір захворіли 2084 особи, із них 3 померли від ускладнень (1 дорослий, 3 - дітей).

"Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація", - наголошують у міністерстві охорони здоров’я.

Піклуйтесь про себе, своїх дітей та будьте здорові!

______________________________________________________________________________________________________________________________

КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ

1. Вибирайте та вживайте безпечні харчові продукти.
Багато харчових продуктів вживають в сирому вигляді, але окремі з них ризиковано вживати без попередньої обробки. Не вживайте продуктів з вичерпаним терміном придатності. Продукти, що вживають сирими - ретельно мийте.

2. Правильно готуйте їжу.
Багато сирих продуктів: м'ясо, риба, сире молоко, часто забруднені патогенними мікроорганізмами, що гинуть в процесі термічної обробки.

3. Їжте приготовану страву негайно.
Коли приготована їжа охолоджується до кімнатної температури, мікроби в ній починають активно розмножуватись. Чим довше вона залишається в такому стані, тим більший ризик отримати харчове отруєння.

4. Правильно зберігати харчові продукти.
Якщо ви хочете зберігати приготовану їжу, то повинні знати, що вона повинна зберігатися або гарячою 60 °С і більше або холодною 10°С і менше. Це важливо знати, якщо зберігати їжу більше 4-5 годин.

5. Піддавайте термічній обробці їжу, що була приготовлена раніше.
Це найкращий засіб захисту від мікробів, що могли розмножитись в їжі під час її зберігання.

6. Виключайте контакт між сирими та приготованими харчовими продуктами.
Такого перехресного зараження можна уникнути, коли використовувати різний кухонний інвентар ( ножі, дошки для нарізки) для сирої і вареної, смаженої їжі.

7. Частіше мийте руки.
Ретельно мийте руки перед приготуванням та вживанням їжі, особливо, якщо ви сповивали дитину або були в туалеті, а також після оброблення сирих продуктів (м'ясо, риба тощо) та контакту з домашніми улюбленцями. Якщо у Вас на руках є інфікована подряпина або інша мікротравма, слід обов'язково ізолювати її (пов'язка, пластир), перш як готувати їжу.

8. Утримуйте кухню та місця приготування їжі ідеально чистими.
Розглядайте кожен харчовий шматок, крихти чи брудні плями, як потенційний резервуар мікробів. Рушники для протирання посуду міняйте кожного дня.

9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин.
Тварини часто бувають переносниками патогенних мікроорганізмів. Для надійного захисту продуктів зберігайте їх в щільно закритих контейнерах.

10. Використовуйте тільки чисту воду.
Чиста вода важлива для приготування їжі та пиття, якщо у Вас виникли сумніви по відношенню до якості води - прокип'ятіть її перед використанням.

______________________________________________________________________________________________

Пам’ятка: щодо запобігання поліомієліту

Поліомієліт представляє собою гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту.

Клінічні прояви поліомієліту поліморфні. У понад 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомна, у 4-8% захворювання перебігає в абортивній формі без рухових порушень. Абортивна форма поліомієліту може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт. Лише у 1-10 з кожних 1000 сприйнятливих до захворювання осіб (0,1-1,0%) розвивається паралітична форма хвороби з ураженням мотонейронів клітин переднього рогу спинного мозку з наступним стійким випадінням їх функцій, розвитком паралічів і парезів.

Клінічні ознаки паралітичних форм поліомієліту:

 • гострий початок захворювання з загально-інфекційного синдрому:
 • підвищення температури тіла
 • головний біль
 • біль у горлі
 • нежить
 • диспепсичні розлади – блювота і проноси
 • розвиток гострих в’ялих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів;

- частіше страждають проксимальні відділи кінцівок;  - парези і паралічі мають асиметричне "мозаїчне" розташування; - знижений тонус м’язів; - уражаються м’язи ніг, рук, тулуба; - зміна походки; - знижені сухожильні рефлекси; - чутливість збережена; - швидкий розвиток атрофії м'язів.

Як можна заразитися вірусом поліомієліту?

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також може передаватися переносниками – мухами. Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті. Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення.

Як довго є заразним хворий на поліомієліт?

З верхніх дихальних шляхів вірус виділяється тільки в гострому, препаралітичному періоді, з випорожненнями – більш тривалий час. Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися до 4-6 тижнів від початку захворювання.

Як попередити зараження на поліомієліт?

 • Ізоляція осіб , що прибули з країн-ендемічних по поліомієліту з проявами гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, серозного менінгіту, в’ялих паралічів з обов’язковим їх дворазовим обстеженням на поліомієліт.
 • На контактних осіб накладається карантин строком на 21 день з моменту ізоляції хворого. За ними організується нагляд педіатра (щоденно) та невролога (одноразово, в разі необхідності).
 • У вогнищі інфекції проводять поточну та заключну дезінфекцію з використанням дезінфікуючих засобів.
 • При загрозі виникнення поліомієліту в країні всім дітям у віці до 5 років, що не були щеплені або щеплені з порушенням графіку, проводять термінову вакцинацію живою поліомієлітною вакциною.
 • Обмеження відвідування країн - ендемічних по поліомієліту, а при завезенні в країну захворювання місць великого скупчення людей.

Часте миття рук з милом. Провітрювання приміщення декілька разів на день. Проведення вологого прибирання приміщень. Вживання тільки кип’яченої або спеціальної води для пиття, добре вимитих овочів та фруктів, бажано з милом.

 

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz