Державна санітарно-епідеміологічна служба у Носівському р...
Неділя, 18.02.2018, 21:38
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Санепідситуація в районі за 1 місяць 2018 року.

Носівське районне лабораторне відділення надає інформацію про санепідситуацію в районі та моніторингові лабораторні дослідження .

І. Аналіз захворюваності за січень 2018 року по Носівському району

За січень 2018 року в районі за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 612 осіб, що на 27,0% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зниження відбулося за рахунок зменшення кількості захворілих на грип та ГРВІ.

Без урахування хворих на грип, ГРВІ від інфекційних хвороб постраждало 40 осіб, що в 4 рази більше аналогічного періоду 2016 року. Зареєстровано гострі кишкові інфекції – 5 вип.,   інфекції дихальних шляхів – 27 вип.,  туберкульоз органів дихання – 4 вип.,  шкіряно-венеричні – 7 вип.,

За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом, паратифами, дизентерією, дифтерією, правцем, кором, краснухою, туляремією, лептоспірозом, гідрофобією та ін.

В цілому по району відмічене зростання кількості захворілих на кишкові інфекції. В минулому році за аналогічний період зареєстровано 2 випадків ГКІ, за 1 місяць 2018 року зареєстровано 2 випадки сальмонельозу, 3 випадки ГКІ з встановленим та не встановленим збудником. Всі випадки захворювань гострими кишковими інфекціями та сальмонельозом з громадським харчуванням та організованими колективами не пов’язані. Причиною захворювань є недотримання правил особистої гігієни, технології приготування страв в домашніх умовах, термінів зберігання харчових продуктів.

Серед інфекцій, керованих засобами імунопрофілактики та інфекцій дихальних шляхів 26 захворілих на вітряну віспу, 1 на скарлатину, водночас, відмічена відсутність захворювань на епідемічний паротит, кір, краснуху. Захворюваність на грип та ГРВІ в січні не перевищує  рівень  епідемічного порогу.

Паразитарна захворюваність за 1 місяць 2018 року становить 13,8 на 100 тисяч населення, що на 20% менше аналогічного періоду 2017 року.

За січень 2018 року зареєстровано 4 випадки захворювань на туберкульоз, що на 4 випадки більше, ніж виявлено хворих протягом аналогічного періоду 2017 року. В інтенсивних показниках захворюваність становить 13,8 випадки на 100 тисяч населення.  В поточному році захворювань серед дітей та підлітків не реєструвалося.

Епідемічна та епізоотична ситуації зі сказу. За антирабічною допомогою протягом січня звернулося 2 особи призначено профілактичне антирабічне лікування 2 постраждалим (100% від кількості звернень). В поточному році зареєстровано 1 населений пункт неблагополучних по сказу:  с.Макіївка, зареєстровано випадок захворювання на сказ у кота. В ІУкв 2017 року в с. Макіївка - випадок захворювання сказом ВРХ (корови). Особи, що мали подряпини нанесені хворим на сказ котом проходять курс антирабічного лікування в Носівській ЦРЛ.

Протягом січня 2018 року масові харчові отруєння та спалахи інфекційних захворювань в районі не реєструвались. Санепідситуацію в районі можна характеризувати як нестійку - рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

ІІ. Моніторингові дослідження.

 • В січні 2018 року моніторингові дослідження об’єктів навколишнього середовища в Носівському районі проводились відповідно до затвердженого заступником Міністра охорони здоров'я країни та погодженого з головою Чернігівської обласної державної адміністрації Плану на 2018 рік.

1. Моніторингові дослідження питної води централізованого

господарсько-питного водопостачання.

- водопровід Носівської селекційної дослідної станції – були проведені лабораторні дослідження питної води з артсвердловини, резервуара чистої води, водопровідної мережі – с. Дослідне, вул. Миру, 6.

За результатами лабораторних досліджень відхилень від вимог ДСанПіНу 2.2.4.171-10 не виявлено;

- Водопровід Мринського ВУПЗГ – були проведені лабораторні дослідження з водопровідної мережі (с. Мрин, вул. Центральна, 36) - 2 проб по санітарно-хімічним та мікробіологічним показникам – відхилень від встановлених нормативів не виявлено;

- водопровід с. Яблунівка - були проведені лабораторні дослідження з водопровідної мережі (с. Яблунівка, вул. Садова, 15-А) - 2 проб по санітарно-хімічним та мікробіологічним показникам – відхилень від встановлених нормативів не виявлено;

- водопровід с. Хотинівка – були проведені лабораторні дослідження з водопровідної мережі (с. Хотинівка, вул. М. Вовчка, 1) - 2 проб по санітарно-хімічним та мікробіологічним показникам – відхилень від встановлених нормативів не виявлено.

2. Моніторингові дослідження питної води децентралізованого господарсько-питного водопостачання.

Проводилась відповідна робота по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії. Організовано лабораторне дослідження питної води, яка використовується для дітей віком до 3-х років та вагітними жінками. У листопаді 2017 року було проведено 8 досліджень води питної децентралізованого водопостачання на вміст нітратів. Виявлено високий вміст нітратів в шахтному колодязі с. Деброве (58,3 мг на дм куб),

с. Володькова Дівиця (91,6 мг на дм куб). Власникам шахтних колодязів були надані відповідні рекомендації.

3. Моніторингові відвідування (візити) загальноосвітніх навчальних закладів.

 • листопаді були здійснені моніторингові візити у 7 ЗНЗ району – Мринська ЗОШ І-ІІІ ст., Лихачівська ЗОШ І-ІІІ ст., Козарська ЗОШ І-ІІІ ст., Рівчак - Степанівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст., Коломийцівська ЗОШ І-ІІІ ст., Яблунівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ст., Степовохутірська ЗОШ І-ІІІ ст. та проведені наступні лабораторні дослідження і інструментальні заміри: харчової продукції на мікробіологічні показники – 9 проб, на якість термічної обробки 9 проб , готові страви на калорійність – 7 проб, змиви на наявність кишкової палички - 90 змивів, овочі на залишок нітратів - 21 проба, замірів освітлення - 75, замірів параметрів мікроклімату - 75. За результатами лабораторних досліджень та інструментальних замірів відхилень від нормативних документів не виявлено.

4. Моніторингові відвідування (візити) дошкільних навчальних закладів.

У листопаді були здійснені моніторингові візити у 2 ДНЗ району -

Козарівський ДНЗ «Каштанчик», Степовохутірський ДНЗ «Казкове сонечко» та проведені наступні лабораторні дослідження і інструментальні заміри: харчової продукції на мікробіологічні показники – 4 проби, на якість термічної обробки 2 проби , готові страви на калорійність – 2 проби, змиви на наявність кишкової палички - 20 змивів, овочі на залишок нітратів - 2 проби, замірів освітлення - 9, замірів параметрів мікроклімату - 9. За результатами лабораторних досліджень та інструментальних замірів відхилень від нормативних документів не виявлено.

Моніторингові виміри гамма-фону

Проводились моніторингові виміри гамма-фону м. Носівка,

вул. Шевченка, 1 – проведено 44 заміри, перевищень від нормативних показників не виявлено.

                                                                                                     Завідуючий Носівським районним лабораторним відділенням    О.В. Гордін

_________________________________________________________________________________________

МОНІТОРИНГ ЗАХВОРЮВАНОСТІ ГРВІ  ТА ГРИПОМ06 ТИЖДЕНЬ 2018 РОКУ

Проводиться щоденний моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

З початку року в Україні спостерігалася низька інтенсивність епідемічної активності грипу та ГРВІ, по всій території країни захворюваність на грип та ГРВІ залишається нижче епідемічного порогу, лише в деяких областях спостерігаються випадки лабораторно підтвердженого грипу. Домінує вірус грипу типу В.

За 06 тиждень 2018 року на грип та ГРВІ по району захворіло - 232 особи, з них 128 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 48,3%. В порівнянні з минулим тижнем темп приросту захворюваності на грип та ГРВІ зріс на 73% в цілому, серед дітячого населення району зріс на 56%. Розподіл захворілих дітей за віком: 0-4р - 21,9%;   5-14р - 71,9%;   15-17р - 6,2%.

За 06 тиждень 2018 року з приводу  гострих респіраторних захворювань  госпіталізовано 3  дітей. Тяжких випадків ГРВІ не зареєстровано. Учбові заклади району працюють у звичному режимі. Кількість відсутніх з приводу хвороби за даними райвідділу освіти не перевищує 20%.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Профілактика ГРИПУ у дітей

Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

- навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

- хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

- утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

- при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;

- залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;

- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.

- хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;

- не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;

- особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;

- маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;

- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

- щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;

- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;

- мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;

- створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;

- якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;

- до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо);

- не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою ?

- Прискорене або утруднене дихання.

- Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів.

- Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі.

- Висока температура тіла.

- Відмова дитини від пиття.

- Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання.

- Надмірне збудження дитини або поява судом.

- Поява блювоти, частого рідкого стільця.

- Скарги дитини на сильний головний біль.

- Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

ГРИП та його профілактика

ГРИП – це гостре респіраторне захворювання, що характеризується гострим початком, лихоманкою, загальною інтоксикацією та враженням респіраторного тракту. Збільшення кількості хворих характерне для холодного періоду року

 • що викликає захворювання – вірус. Це доклітинна форма життя, що має геном але не має власного синтезуючого апарату і здатен до розмноження тільки в клітинах більш організованих організмів.

Віруси грипу (А,В,С) - РНК – вмісні, тобто генетичний апарат складається з однієї сегментованої нитки РНК. Саме зміна послідовностей у сегментах обумовлює швидку мінливість вірусу і можливість людини протягом життя хворіти на грип багато разів.

Джерело інфекції – хвора людина до 7 днів з моменту появи симптомів захворювання, включаючи хворих на легкі, атипові форми.

Шлях передачі – повітряно-краплинний та повітряно-пиловий, в приміщеннях, під час розмови, кашлю, чхання. Особливо небезпечний ядерцевий аерозоль, що утворюється в результаті чхання та кашлю хворого. Він здатен проникати у нижні відділи органів дихання!

Інкубаційний період – від 12 годин до 7 діб від моменту контакту з хворим.

Перші симптоми захворювання – раптовий підйом температури тіла більше 38ºС, біль у горлі, головний біль, фарингіт, кашель, біль у м’язах.

Симптоми, що є показаннями до госпіталізації – ціаноз, задуха, фізикальні зміни у легенях (при прослуховуванні або флюорографії/рентгенографії), порушення свідомості, судоми, виражена млявість або надмірне збудження, при наявності супутніх хронічних захворювань легень в т.ч. бронхіальної астми, зайвої ваги понад 30% від вікової норми маси тіла, тяжкої форми цукрового діабету, хворі з імунодефіцитами, онкохворі, хворі з серцево-судинною патологією в стадії декомпенсації, нирковою недостатністю. Вагітність!

Лікування – при амбулаторному лікуванні основні моменти : ліжковий режим, вживання великої кількості рідини (до 2-х л в день), раціональне харчування ( кисло-молочні продукти, овочі, фрукти, обмежити білкові продукти), полоскання горла розчинами фурациліну, харчової соди ( 1 ч .л. на стакан води), відварами трав, при кашлі засоби з коріння алтею, термопсису. Не застосовувати аспірин! Самостійно, без призначення лікаря не використовувати антибіотики.

Лабораторне підтвердження діагнозу проводиться вірусологічною лабораторією.

Профілактика

Протигрипозний імунітет є тривалим та надійним захистом від повторного захворювання. Отже щоб не захворіти треба мати імунітет – єдиний спосіб набути його - це зробити щеплення вакциною специфічною до вірусу актуального в даному сезоні.

                                                                                              __________________________________________________________________________________________________________________________

ПРОФІЛАКТИКА  КОРУ

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні та кашлі.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Сприйнятливість до вірусу кору тотальна, захворіти може кожний не щеплений, або не перехворілий.

Вірус кору дуже летючий - з током повітря він може потрапляти в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, дезінфекції не потребує, його досить провітрити, щоб можна було перебувати без ризику зараження.

Хвороба починається гостро зі скарг на сильний головний біль, слабкість. Температура тіла може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний. Слизові оболонки носоглотки гіперемовані, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки очей - кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом - гнійні виділення

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулуб, ще через день - на руки й ноги. Кореовий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період порояву висипу стан хворого різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт.

Специфічна терапія проти кору відсутня.

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції. Діти до 6 місяців, особливо ті, що перебувають на грудному вигодовуванні, отримують антитіла проти кору від матері, якщо вона імунна. Тому ризик захворювання на кір у них незначний.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію - у шість років.

Вакцинацію контактних осіб віком від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір та не отримали щеплень проти кору (не мають документально підтверджених відомостей про щеплення) проводять протягом перших днів після контакту.

Спалахи кору в Україні

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

За 2017 рік в Україні зафіксували 4782 випадки захворювання на кір. Найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344, Одеській – 1256, та Закарпатській – 637.

5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей.

Уже в січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. Відтак, від кору померли вже 6 людей.

Станом на 11 січня 2018 року в Києві на кір захворіли 66 людей, із них 54 – діти.

"Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація", - наголошують у міністерстві охорони здоров’я.

Піклуйтесь про себе, своїх дітей та будьте здорові!

______________________________________________________________________________________________________________________________

Що таке НіВ?

Які хвороби викликає мікроб НіВ?

НіВ - скорочена назва мікроба - Наеmорhilius іnfluenzae тип В. Це збудник, котрий викликає дуже серйозні, часто-густо смертельні хвороби у дітей грудного і раннього віку з 1 міс. до 5 років.

Менінгіт — запалення оболонок головного і спинного мозку, пневмонію - запалення легенів, запалення горла, інфекцію крові, запалення суставів, кісток, серцевого м'яза, м'яких підкожних тканин, запалення середнього вуха та інші.

Розрізняють 6 типів мікроба, але важкі захворювання частіше викликає тип В і тому цей збудник називається НіВ. З загальної кількості дітей хворих на менінгіт 10-30%- помирають, а у 10-35%, що виживають виникають інвалідизуючі ускладнення (паралічі, глухота, відставання в розвитку,). Викликане НіВ запалення легенів, при якому помирає 2-25% зустрічається в 4-10 разів частіше, ніж НіВ-менінгіт. До того ж НіВ є однією з ведучих причин інфекції крові та запалення гортані, які теж можуть закінчитись смертю дитини.

Бактерії НіВ від хворої дитини до здорової - передаються при кашлі, чханні, через іграшки та інші речі, які хворі діти чи здорові носії беруть в рот. Ймовірність передачі збільшується, коли багато дітей знаходяться впродовж довгого часу разом в дитячих колективах, де недостатнє провітрювання та низька якість вологого прибирання. Найбільший ризик захворювання припадає на дітей від 4 до 12 місяців.

У дітей продовж 1-го місяця материнського захисту достатньо. З 1 до З місяців рівень захисту знижується і ймовірність захворювання збільшується. Збільшується в першу чергу у дітей, які на штучному вигодовуванні. У дітей в 4-5 років утворюється уже власний імунітет чи то після зустрічі зі збудником чи то після щеплення і після 5-ти років випадки НіВ бувають рідко.

Як вводиться вакцина НіВ?

Вакцина вводиться 4 рази в ін'єкціях грудним дітям в передньобокову частину стегна в 3, 4, 5 , 18 місяців; більш старшим дітям, в 18 місяців, - в руку. Це щеплення можна робити одночасно з вакцинацією проти дифтерії, кашлюка, правця і гепатиту В.

Чи можуть бути реакції на вакцину?

Вакцина проти НіВ не визиває ніяких серйозних побічних ефектів. В місці введення вакцини через 12-48 годин може бути легке почервоніння, незначна припухлість та біль, але це безслідно зникає. Іноді підвищується температура, дитина виявляє неспокій, але і це швидко проходить. Після щеплень створюється міцний імунітет (захист).

Чи є причини, по яким не слід проводити щеплення проти НіВ?

Єдиною причиною, по якій не вводять НіВ-вакцину - алергічні реакції та висока температура на перше щеплення. В кожному окремому випадку про це скаже мед.працівник. Тож запрошуємо на щеплення. Будьте здорові Ви і Ваші діти.  Попередьте HіВ інфекцію! Зробіть щеплення своїй дитині!

______________________________________________________________________________________________

Пам’ятка: щодо запобігання поліомієліту

Поліомієліт представляє собою гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, яке виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту.

Клінічні прояви поліомієліту поліморфні. У понад 90% інфікованих осіб інфекція є безсимптомна, у 4-8% захворювання перебігає в абортивній формі без рухових порушень. Абортивна форма поліомієліту може проявлятися у вигляді гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, у 1% хворих розвивається серозний менінгіт. Лише у 1-10 з кожних 1000 сприйнятливих до захворювання осіб (0,1-1,0%) розвивається паралітична форма хвороби з ураженням мотонейронів клітин переднього рогу спинного мозку з наступним стійким випадінням їх функцій, розвитком паралічів і парезів.

Клінічні ознаки паралітичних форм поліомієліту:

 • гострий початок захворювання з загально-інфекційного синдрому:
 • підвищення температури тіла
 • головний біль
 • біль у горлі
 • нежить
 • диспепсичні розлади – блювота і проноси
 • розвиток гострих в’ялих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів;

- частіше страждають проксимальні відділи кінцівок;  - парези і паралічі мають асиметричне "мозаїчне" розташування; - знижений тонус м’язів; - уражаються м’язи ніг, рук, тулуба; - зміна походки; - знижені сухожильні рефлекси; - чутливість збережена; - швидкий розвиток атрофії м'язів.

Як можна заразитися вірусом поліомієліту?

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, а також може передаватися переносниками – мухами. Слід пам’ятати, що вірус поліомієліту може тривалий час зберігатися у навколишньому середовищі – до 3-4 місяців у воді, до 6 місяців з фекаліями в ґрунті. Також можлива передача вірусу повітряно-крапельним шляхом. Заразними при поліомієліті є виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення.

Як довго є заразним хворий на поліомієліт?

З верхніх дихальних шляхів вірус виділяється тільки в гострому, препаралітичному періоді, з випорожненнями – більш тривалий час. Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися до 4-6 тижнів від початку захворювання.

Як попередити зараження на поліомієліт?

 • Ізоляція осіб , що прибули з країн-ендемічних по поліомієліту з проявами гострої респіраторної інфекції, гострої кишкової інфекції, серозного менінгіту, в’ялих паралічів з обов’язковим їх дворазовим обстеженням на поліомієліт.
 • На контактних осіб накладається карантин строком на 21 день з моменту ізоляції хворого. За ними організується нагляд педіатра (щоденно) та невролога (одноразово, в разі необхідності).
 • У вогнищі інфекції проводять поточну та заключну дезінфекцію з використанням дезінфікуючих засобів.
 • При загрозі виникнення поліомієліту в країні всім дітям у віці до 5 років, що не були щеплені або щеплені з порушенням графіку, проводять термінову вакцинацію живою поліомієлітною вакциною.
 • Обмеження відвідування країн - ендемічних по поліомієліту, а при завезенні в країну захворювання місць великого скупчення людей.

Часте миття руки с милом. Провітрювання приміщення декілька разів на день. Проведення вологого прибирання приміщень. Вживання тільки кип’яченої або спеціальної води для пиття, добре вимитих овочів та фруктів, бажано з милом.

 

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz