Державна санітарно-епідеміологічна служба у Носівському р...
Середа, 24.04.2019, 21:10
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 20

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Санепідситуація в районі за І кв 2019 року

Носівське районне лабораторне відділення надає інформацію про санепідситуацію в районі та моніторингові лабораторні дослідження .

І. Аналіз захворюваності за Ікв 2019 року по Носівському району

За І кв 2019 року в районі за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 2442 особа, що на 5,0% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Зниження відбувся за рахунок зменшення кількості захворілих на грип та ГРВІ.

Без урахування хворих на грип, ГРВІ від інфекційних хвороб постраждало 74 особи, що на 8,7% більше аналогічного періоду 2018 року. Зареєстровано захворілих на: сальмонельоз – 1 вип., ГКІ – 10 вип., вірусний гепатит В – 1 вип., туберкульоз органів дихання – 2 вип., кір – 40 вип., шкіряно-венеричні хвороби – 11 вип. За поточний час не реєструвалися випадки захворювання черевним тифом, паратифами, дизентерією, дифтерією, правцем, краснухою, туляремією, лептоспірозом, гідрофобією та ін.

Зареєстровано спалахи кору у Володьководівицькій ЗОШ І-ІІІ ст., де захворіло 14 дітей, та сімейні вогнища в с.Володькова Дівиця – захворіло 11 осіб.

Паразитарна захворюваність протягом І кв 2019 року становить 31,5 на 100 тисяч населення, що на 25% менше рівня аналогічного періоду 2018 року.

Протягом Ікв 2019 року зареєстровано 2 випадки захворювання туберкульозом органів дихання, що на 5 вип. менше, ніж в Ікв 2018 р. Один хворий виявлений під час розтину, тобто діагноз туберкульозу легень встановлено після смерті.

Порівняно з минулим роком протягом Ікв поточного року зменшилась кількість звернень постраждалих від укусів тваринами на 65,4%. Звернулись за антирабічною допомогою 9 осіб, лікування призначено – 5 (55,5%), у чотирьох випадках проводився ветеринарний нагляд за тваринами, які нанесли укуси. Карантинні обмеження по сказу Держпродспоживслужбою району застосовувались по м.Носівка, де 29 березня 2019 року виявлено хворого на сказ кота. Один власник тварин, який постраждали від покусів проходять антирабічне лікування в Носівській ЦРЛ.

Протягом І кв 2019 року масові харчові отруєння в районі не реєструвались. В с.Володькова Дівиця триває спалах кору. Захворіло 25 мешканців населеного пункту в т.ч. 19 дітей віком до 17 років.

Санепідситуацію в районі можна характеризувати як неблагополучну – реєструються спалахи інфекційних хвороб, є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

ІІ. Моніторингові дослідження.

  • В березні 2019 року моніторингові дослідження об’єктів навколишнього середовища в Носівському районі проводились відповідно до затвердженого головою Чернігівської обласної державної адміністрації Плану на 2019 рік.

1. Моніторингові дослідження питної води централізованого господарсько-питного водопостачання – 2 .

2. Моніторингові дослідження питної води децентралізованого господарсько-питного водопостачання.

Проводилась відповідна робота по профілактиці водно-нітратної метгемоглобінемії. Організовано лабораторне дослідження питної води, яка використовується вагітними жінками. У березн 2019 року було проведено 17 досліджень води питної децентралізованого водопостачання на вміст нітратів. За результатами лабораторних досліджень відхилень від вимог ДСанПіНу 2.2.4.171-10 не виявлено.

3. Моніторингові відвідування (візити) дошкільних навчальних закладів.

У березні були здійснені моніторингові візити у 2 ДНЗ району - Носівський ДНЗ «Ромашка», Степовохутурський ДНЗ «Казкове сонечко» та до КЛПЗ «Носівська районна центральна лікарня ім. Ф.Я. Примака» де було проведено наступні лабораторні дослідження і інструментальні заміри: харчові продукти на мікробіологічні показники – 6 проб, змиви на наявність кишкової палички - 30 шт., дотримання дезінфекційного режиму - 40 шт., проби на стерильність виробів медичного призначення – 20 шт., бак тести для контролю роботи дезкамери – 5 шт., дезрозчини – 4 зразки, деззазоби – 2 зразки, овочі на залишок нітратів - 6 проб, заміри освітленості – 45, заміри параметрів мікроклімату - 52. За результатами інструментальних замірів відхилень від нормативних документів не виявлено, а за результатами лабораторних досліджень виявлені відхилення по якості питної води в ДНЗ «Казкове сонечко» по органолептичним показникам (запах, присмак, забарвленість та каламутність) .

4. Моніторингові виміри гамма-фону

Проводились моніторингові виміри гамма-фону м. Носівка,вул. Шевченка, 1 – проведено 20 замірів, перевищень від нормативних показників не виявлено.

                                                                                                     Завідуюча Носівським районним лабораторним відділенням    Л.М. Гордіна

________________________________________________________________________________________________________

Триває моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

Інформацію щодо захворюваністі можна знайти у розділі : Надзвичайні ситуації.

Заклади охорони здоров’я, кабінети щеплень, де проводять вакцинацію проти грипу: ВООЗ оголосила повний склад вакцин проти грипу для наступного епідемічного сезону  2019-2020 рр

КНП «Носівський РЦПМСД» Носівської районної ради м.Носівка, вул. Центральна,53 тел: 2-10-03

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Профілактика ГРИПУ у дітей

Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

- навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;

- навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

- хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

- утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

- при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;

- залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;

- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.

- хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;

- не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;

- особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;

- маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;

- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

- щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;

- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;

- мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;

- створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;

- якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;

- до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо);

- не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!

Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити негайно звернутися за медичною допомогою ?

- Прискорене або утруднене дихання.

- Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів.

- Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі.

- Висока температура тіла.

- Відмова дитини від пиття.

- Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання.

- Надмірне збудження дитини або поява судом.

- Поява блювоти, частого рідкого стільця.

- Скарги дитини на сильний головний біль.

- Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

Про діючі норми закону Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може прийняти рішення щодо заборони відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад - у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Чому дітям важливо одержати щеплення за Календарем

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень.

До 6 років діти повинні отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування школи

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

____________________________________

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, щодо захворюваності на КІР

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом  шістнадцяти тижнів 2019 року на кір в Україні захворіло 41 640 осіб в тому числі 19 271 дорослих і 22 369 дітей.  У загальних цифрах найвищі показники захворюваності — у Львівській (загалом 5 142 людина: 1 627 дорослих і 3 515 дитини), Вінницькій (3 241: 1 431 дорослих і 1 810 дитина), Рівненській (3 175: 1 058 дорослих і 2 117дитина), Хмельницькій (3 305: 1 723 дорослі та 1 582 дітей) областях і м. Київ (3 895 людей: 2 183 дорослий і 1 712 дітей).

Щеплення — єдиний надійний захист від кору, навіть якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США.зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом,можна лише у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри.

З початку року від ускладнень кору померло 15 людей. У 2018 р. кір забрав 16 життів.

Епідситуацію з кору по Носівському району дивіться у розділі - надзвичайні ситуації.

_______________________________________________________________                      

                                                             ПРОФІЛАКТИКА  КОРУ

Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів і очей від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні та кашлі.

Джерелом інфекції є хвора на кір людина з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань. У випадку зараження, після контакту із хворим проходить від 7 до 17 днів, перш ніж хвороба проявиться (інкубаційний період).

Сприйнятливість до вірусу кору тотальна, захворіти може кожний не щеплений, або не перехворілий.

Вірус кору дуже летючий - з током повітря він може потрапляти в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, дезінфекції не потребує, його досить провітрити, щоб можна було перебувати без ризику зараження.

Хвороба починається гостро зі скарг на сильний головний біль, слабкість. Температура тіла може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний. Слизові оболонки носоглотки гіперемовані, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки очей - кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом - гнійні виділення

На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулуб, ще через день - на руки й ноги. Кореовий висип являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період порояву висипу стан хворого різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт.

Специфічна терапія проти кору відсутня.

Профілактика кору

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції. Діти до 6 місяців, особливо ті, що перебувають на грудному вигодовуванні, отримують антитіла проти кору від матері, якщо вона імунна. Тому ризик захворювання на кір у них незначний.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції - активна імунізація. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію - у шість років.

Вакцинацію контактних осіб віком від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір та не отримали щеплень проти кору (не мають документально підтверджених відомостей про щеплення) проводять протягом перших днів після контакту.

Спалахи кору в Україні

Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити якомога більше дітей.

"Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація", - наголошують у міністерстві охорони здоров’я.

Піклуйтесь про себе, своїх дітей та будьте здорові!

______________________________________________________________________________________________________________________________

            КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ

1. Вибирайте та вживайте безпечні харчові продукти.
Багато харчових продуктів вживають в сирому вигляді, але окремі з них ризиковано вживати без попередньої обробки. Не вживайте продуктів з вичерпаним терміном придатності. Продукти, що вживають сирими - ретельно мийте.

2. Правильно готуйте їжу.
Багато сирих продуктів: м'ясо, риба, сире молоко, часто забруднені патогенними мікроорганізмами, що гинуть в процесі термічної обробки.

3. Їжте приготовану страву негайно.
Коли приготована їжа охолоджується до кімнатної температури, мікроби в ній починають активно розмножуватись. Чим довше вона залишається в такому стані, тим більший ризик отримати харчове отруєння.

4. Правильно зберігати харчові продукти.
Якщо ви хочете зберігати приготовану їжу, то повинні знати, що вона повинна зберігатися або гарячою 60 °С і більше або холодною 10°С і менше. Це важливо знати, якщо зберігати їжу більше 4-5 годин.

5. Піддавайте термічній обробці їжу, що була приготовлена раніше.
Це найкращий засіб захисту від мікробів, що могли розмножитись в їжі під час її зберігання.

6. Виключайте контакт між сирими та приготованими харчовими продуктами.
Такого перехресного зараження можна уникнути, коли використовувати різний кухонний інвентар ( ножі, дошки для нарізки) для сирої і вареної, смаженої їжі.

7. Частіше мийте руки.
Ретельно мийте руки перед приготуванням та вживанням їжі, особливо, якщо ви сповивали дитину або були в туалеті, а також після оброблення сирих продуктів (м'ясо, риба тощо) та контакту з домашніми улюбленцями. Якщо у Вас на руках є інфікована подряпина або інша мікротравма, слід обов'язково ізолювати її (пов'язка, пластир), перш як готувати їжу.

8. Утримуйте кухню та місця приготування їжі ідеально чистими.
Розглядайте кожен харчовий шматок, крихти чи брудні плями, як потенційний резервуар мікробів. Рушники для протирання посуду міняйте кожного дня.

9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин.
Тварини часто бувають переносниками патогенних мікроорганізмів. Для надійного захисту продуктів зберігайте їх в щільно закритих контейнерах.

10. Використовуйте тільки чисту воду.
Чиста вода важлива для приготування їжі та пиття, якщо у Вас виникли сумніви по відношенню до якості води - прокип'ятіть її перед використанням.

_____________________________________________________________________________________________

 

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz